W trakcie uroczystego zakończenia roku szkolnego w XIV Liceum Ogólnokształcącym i Gimnazjum nr 14 nagrodami książkowymi zostali wyróżnieni uczniowie , którzy wykazali się szczególnym zaangażowaniem i pasją  w pracy na rzecz drugiego człowieka.

Nagrody otrzymali :

XIV LO

Natalia Mars

Ewa Sowa

Hubert Pisarski

Krzysztof Rokita

Gim 14

Anna Rainert

Aleksandra Dukała

Jessica Potocka

Patrycja Sala

Ewelina Poręba

Kinga Jedynak

Monika Stawiarska

Patrycja Poręba

Jakub Smoliński

Maciej Olenderek

J. Chwojka

W piątek 2 czerwca 2017 roku w obiektach XIV Liceum Ogólnokształcącego z okazji Dnia Dziecka zorganizowane zostało uroczyste spotkanie podopiecznych Chatki Puchatka z wolontariuszami naszej szkoły.

Po poczęstunku w świetlicy szkolnej dzieci zostały obdarowane paczkami ze słodyczami i owocami przygotowanymi przez młodzież XIV LO i Gim 14.

Milusińscy przez następne kilka godzin korzystali z licznych atrakcji w ramach Festynu Azorskiego na otwartych boiskach sportowych.

Grupa dziewcząt z Chatki dała pokaz wysokich umiejętności wokalnych w trakcie konkursu piosenki.

J. Chwojka

W dniu 19 maja 2017 roku w Sali gimnastycznej  XIV  Liceum Ogólnokształcącego odbyła się impreza rekreacyjno – sportowa dla dzieci ze świetlicy środowiskowej „Chatka Puchatka”.

Podopieczni Chatki rywalizowali w ciekawych i oryginalnych grach i zabawach  przygotowanych przez wolontariuszy naszej szkoły , prezentując spore umiejętności i zaangażowanie.

Spotkanie zakończył słodki poczęstunek.

J. Chwojka

W dniach 31 marca – 2 kwietnia 2017 roku uczniowie XIV Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum nr 14 brali udział w tradycyjnej akcji  charytatywnej organizowanej w okresie przed świątecznym przez Bank Żywności w Krakowie.

Wielkanocna Zbiórka Żywności prowadzona była w 35 krakowskich placówkach handlowych – jej celem było zmniejszenie niedożywienia w naszym regionie i przeciwdziałanie marnowaniu żywności.

Wolontariusze naszej szkoły zbierali produkty spożywcze w sklepie Biedronka przy ulicy Powstańców .

Podczas akcji zebrano 30 ton żywności , którą przekazano osobom najbardziej potrzebującym.

W Wielkanocnej Zbiórce Żywności uczestniczyło 16 wolontariuszy XIV LO i GIM nr 14.