wspierająca uczniów z dysleksją
z rozszerzonym programem nauczania wiedzy o społeczeństwie, geografii/historii  i języka angielskiego.

Problem  dysleksji jest problemem  na całe życie.   Nie  da  się  jej  ani w  pełni zapobiec, ani  tym  bardziej wyeliminować. Można natomiast złagodzić   jej konsekwencje.
Nasi wykwalifikowani i doświadczeni nauczyciele są w stanie to zapewnić.
Dysleksja ma również pozytywne aspekty.
Bo to właśnie dyslektycy:

• są bardziej wrażliwi; przeżywają swoje myśli,
  • myślą obrazami, nie zaś słowami,
  • są kreatywni, ich wyobraźnię określa się jako żywą,
  • posiadają wnikliwość oraz rzadką intuicję,
  • w celach poznawczych wykorzystują wszystkie zmysły.

Trudności dyslektyków w czytaniu i pisaniu nie mogą się stać przeszkodą  dla  ich rozwoju czy kariery zawodowej.

Klasa wspierająca uczniów z dysleksją:

• To jedna z form pomocy psychologiczno – pedagogicznej udzielana uczniom w szkole.
  • Kwalifikują się do niej uczniowie  z dysleksją, dysgrafią, dysortografią czy dyskalkulią na podstawie opinii poradni psychologiczno - pedagogicznej.
  • Nauczanie prowadzone jest według realizowanych w szkole programów, inne są metody i formy pracy.
  • Zajęcia prowadzą nauczyciele przygotowani do pracy z uczniami z dysleksją.
  • Uczniowie biorą udział w programie Indywidualni.pl.

ZAPRASZAMY!

KLASA PROMUJĄCA NAUKI ŚCISŁE –

z rozszerzonym programem nauczania matematyki, geografii / chemii
i języka angielskiego

• Realizująca rozszerzony program nauczania matematyki i języka angielskiego od pierwszej klasy.

• Skierowana do uczniów wytrwałych w rozwiązywaniu problemów naukowych, lubiących wysiłek intelektualny, myślących nieszablonowo i precyzyjnie.

• Przygotowująca do studiowania kierunków inżynierskich, ekonomicznych, matematyczno-przyrodniczych lub innych wymagających przygotowania na poziomie rozszerzonym z matematyki.

• Proponująca dodatkowe zajęcia  prowadzone przez pracowników wyższych uczelni.

• Ukierunkowana na zastosowania matematyki w geografii, chemii i innych naukach przyrodniczych.

odkrywająca tajniki zawodów medycznych
z rozszerzonym programem nauczania biologii, chemii i języka angielskiego

• Skierowana do uczniów wiążących swą przyszłość z ratownictwem medycznym, fizjoterapią, medycyną, farmacją, pielęgniarstwem, weterynarią, kosmetologią, dietetyką.
  • Współpracująca z Wyższa Szkołą Promocji Zdrowia –  zajęcia teoretyczne  i praktyczne z dietetyki, anatomii, pierwszej pomocy przedmedycznej, prowadzone przez pracowników naukowych uczelni, zarówno w jej progach,  jak i na terenie liceum. Możliwość uzyskania certyfikatów WSPZ.
  • Realizująca tematykę zajęć przydatnych  w życiu codziennym oraz rozwijająca zainteresowania medyczne.
  • Zajęcia dodatkowe przygotowujące do egzaminów maturalnych z biologii i chemii.
  • Konwersatoria dotyczące zdrowego stylu życia, oceny stanu zdrowia, transplantologii. Uczniowie mają wpływ na wybór tematyki realizowanych treści.

ZAPRASZAMY!

Copyright © 2018 High School Rights Reserved.