W dniach 13-14 marca 20178 roku w sali gimnastycznej XIV Liceum Ogólnokształcącego odbyła się IX edycja Meetingu Siatkarskiego dla szkół gimnazjalnych.

W turnieju wystąpiły reprezentacje siedmiu szkół : Gim w Skale ,Gim nr 4 ,Gim nr 15 , Gim w Rząsce , Gim nr 83 ,Gim w Korzkwi ,

Drużyny występowały w składach mieszanych – 3 zawodniczki i 3 zawodników.

Po meczach grupowych rozegrane zostały półfinały , które wyłoniły drużyny walczące o miejsca 3/4 i miejsca 1/2.

W spotkaniu o brązowy medal Gimnazjum nr 15 wygrało z Gimnazjum w Skale 2:0.

W wielkim finale Gimnazjum w Korzkwi pokonało w dwóch setach Gimnazjum nr 4.

Drużyny biorące udział w Turnieju otrzymały dyplomy , sprzęt sportowy a ekipy , które zajęły trzy pierwsze miejsca dodatkowo puchary i medale.

Zgodnie z wieloletnią tradycją trenerzy i organizatorzy wybrali najlepszą siatkarkę i najlepszego siatkarza IX Meetingu.

Wyróżnienia otrzymali Julia Biesiada z Gimnazjum w Korzkwi i Łukasz Wojtulewicz z Gimnazjum nr 15.

Nagrody ufundowane przez Radę Dzielnicy IV wręczali Dyrektor XIV Liceum Ogólnokształcącego Pani Mariola Reguła i Przewodniczący Komisji Sportu Dz.IV Pan Mieczysław Dzierżak.

Tegoroczne zmagania siatkarskie organizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego naszego Liceum zgromadziły 60 uczestników.

Gratulujemy zwycięzcom a wszystkim dziękujemy za uczestnictwo i sportową postawę.

Do zobaczenia za rok.

Jerzy Chwojka

W dniu 12 marca 2018 roku w sali gimnastycznej i auli naszej szkoły rozegrane zostały mecze finałowe w grach zespołowych i tenisie stołowym w ramach Dnia Sportowego Tygodnia Kopernikańskiego.

Finały wyłoniły zwycięzców rozgrywek odbywających się od października 2017 roku do końca lutego bieżącego roku.

Triumfatorzy meczów finałowych:

Piłka nożna chłopców

Koszykówka dziewcząt

XIV LO kl. 1B GIM 14 kl. 3B

Koszykówka chłopców

Siatkówka 3+3

Tenis stołowy

XIV LO i Gim 14

Dziewczęta Natalia Bystroń kl. 1A LO

Chłopcy Nikodem Wszołek kl. 2B Gim

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy , a wszystkim uczestnikom dziękujemy za sportową postawę.

Jerzy Chwojka

Zakończyły się Turnieje Kopernikańskie w koszykówce i piłce siatkowej.

W piłce koszowej najlepsze okazały się w kategorii dziewcząt klasy 3B i 2B Gim oraz klasy 1B i 1C LO , wśród chłopców klasy 2A i 2D oraz 3A i 1A LO.

W rozgrywkach siatkarskich triumfowały klasy 2D i 3B Gim oraz klasy 3A i 1B LO.

Wymienione powyżej drużyny mecze finałowe rozegrają w Dniu Sportowym Tygodnia Kopernikańskiego w marcu 2018 roku.

W miesiącu pażdzierniku rozpoczynamy sportowe zmagania w roku szkolnym 2017/2018.

Pierwszym turniejem będą rozgrywki w piłce nożnej chłopców.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 6.10.2017r. /piątek/ w pokoju nauczycieli WF.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Kolejny raz, podczas uroczystości Zakończenia Roku Szkolnego, wręczono specjalne wyróżnienia uczniom XIV LO,

którzy w szczególny sposób angażowali się w życie sportowe szkoły,uczestnicząc w licznych zawodach i turniejach.

W tym roku szkolnym otrzymali je:

FILIP MŁYNIEC

MICHAŁ PYTEL

JAKUB SAROTA

SERDECZNIE GRATULUJEMY,

życząc dalszych sukcesów sportowych!

Copyright © 2018 High School Rights Reserved.