XIV LO - bliskie Ci liceum

W piątek 29 maja, w godzinach popołudniowych, na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 odbył się VII. FESTYN AZORSKI, stanowiący – podobnie jak organizowany minionych latach Maraton Azorski – jeden z głównych punktów programu Dni Dzielnicy IV. Imprezę zaszczycili swoją obecnością m.in. inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta  Marian Bukowski, przewodniczący Rady Dzielnicy IV Jakub Kosek oraz radni Dzielnicy IV Anna Dunajska, Joanna Kowacka - Kraj, Mariusz Bembenek i Michał Kończakowski-Dziób.

Słoneczna pogoda, moc atrakcji,  przygotowanych przez nauczycieli i uczniów Gimnazjum nr 14 oraz XIV Liceum Ogólnokształcącego, sprawiły, że na imprezie przy ul. Chełmońskiego 24 stawiła się nie tylko szkolna młodzież. Pojawiła się nader liczna grupa rodziców z dziećmi. Zaproszenie na Festyn przyjęli dzielnicowy Klub Seniora i podopieczni Świetlicy Socjoterapeutycznej TPD „Chatka Puchatka”.

Niezmiennym powodzeniem wśród maluchów cieszyły się zjeżdżalnia oraz bungee-run, przed którymi ustawiały się długie tasiemcowe kolejki. Na rozlokowanym wzdłuż płyty boiska szkolnego szeregu stanowisk młodsi i (nieco) starsi uczestnicy Festynu mogli liczyć i na świetną zabawę, i na możliwość zgłębienia tajników różnych dziedzin wiedzy.

Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły przygotowali m.in.: „Kuchnię polową u Sowy dla głodnych…wiedzy”; plenerową szkółkę scrabble; fotograficzne atelier „Kapelusze” i wystawę Klubu Fotograficznego „5 Strona Świata” Świat w Obiektywie; kącik fotograficzny z makietami; kącik plastyczny, w tym - artystycznego malowania buź; diagnostykę wczesnej dysleksji oraz zabawy z nagrodami dla dyslektyków; akcję propagującą transplantologię Drugie życie;  prezentację projektu klas gimnazjalnych AZORY - archipelag w sercu Krakowa (Wycieczka śladami historii osiedla); wystawę militariów ze zbiorów ucznia klasy 1a liceum - Filipa Świerada. Ponadto odbyły się: konkurs na hasło reklamowe promujące XIV Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum nr 14 oraz świetnie obsadzone konkursy dla najmłodszych na najlepsze wykonanie ulubionej piosenki oraz najlepszą recytację ulubionego wiersza.

Na bocznych boiskach organizowane były zabawy i konkurencje sportowe.  Ich uczestnicy  mogli liczyć na góry  słodkości i upominki,  zaś zwycięzcy – na superatrakcyjne nagrody.

Program VII. Festynu Azorskiego, obok punktów stałych, uwzględniał wiele dodatkowych   atrakcji, w tym wyjątkowy pokaz akrobatyczny zespół freeruning-u  VICTIS  TEAM.  Niepowtarzalny klimat każdego Festynu współtworzą zwykle popisy żonglerów –  i tak było w istocie.

Festyn Azorski to kolejna udana inicjatywa szkoły przy ul. Chełmońskiego. Spotkał się on zainteresowaniem, które przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Nade wszystko zaś sprawił ogromną  przyjemność  mieszkańcom osiedla, o czym świadczyły uśmiechnięte twarze dorosłych i – zwłaszcza – dzieci.

*

Organizatorzy Festynu Azorskiego składają serdeczne podziękowania Radzie Dzielnicy IV oraz właścicielom  i  kierownictwu okolicznych sklepów za „rzeczowe” wsparcie naszej inicjatywy. Gorące pozdrowienia ślemy portalowi NASZ PRĄDNIK.pl  - partnerowi azorskiej imprezy.

Copyright © 2015 XIV Liceum Ogólnokształcące w Krakowie Rights Reserved.