XIV LO - bliskie Ci liceum

Spektakl Sceny przy Chełmońskiego z okazji 90. rocznicy odzyskania niepodległości.
11 listopada obchodzimy jedno z najważniejszych świąt państwowych – Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona 90. już rocznicy odzyskania przez Polskę bytu państwowego. Na deskach Sceny przy Chełmińskiego wystawiono krótkie przedstawienie pt. „Mundur na nim szary”. Rzecz o Józefie Piłsudskim.

Teksty literackie przeplatane były pieśniami patriotycznymi, w których odśpiewanie włączyła się również publiczność. Nauczyciele i uczniowie nie kryli swego wzruszenia, wsłuchując się w wiersze wykonywane na tle muzyki klasycznej i oglądając unikatowe filmowe materiały archiwalne rejestrujące pogrzeb Marszałka.
Tekst przygotowała Magdalena Bajołek z kl. 3e.

Informacje o twórcach i wykonawcach:

Reżyseria, scenariusz, scenografia, oprawa muzyczna: Michał Orczyk, Andrzej Tadus
Współpraca: Kamil Koroński, Mariusz Jaskółka, Michał Prusek
Wykonawcy: Magdalena Bajołek, Anna Bandura, Cissi Kondratowicz, Diana Marszewska, Wojciech Dudek, Mateusz Kaczmarczyk

Zdjęcia.

Copyright © 2015 XIV Liceum Ogólnokształcące w Krakowie Rights Reserved.