Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
...

XIV Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

KLUB GIER WSZELAKICH

zaprasza 

 

 

 

Nadchodzi czas długich wieczorów...

 

Wciągnij się w zdrową rywalizację, 
rozwiń swoją kreatywność!

 

Już wkrótce odbędzie się Szkolny Turniej Andrzejkowy Scrabble - przyjdź potrenować!

 

 

 

zapisy u p. Grażyny Zawadzkiej, sala 13

 

 

 

ZADANIE  SCRABBLE W SZKOLE 

 

 

Zacznijcie od ułożenia na swojej planszy słowa PARAWAN, tak jak pokazano na zdjęciu, a następnie (grając zgodnie z regułami) starajcie się zdobyć jak największą liczbę punktów, układając wyłącznie słowa będące rzeczownikami w mianowniku (liczby pojedynczej lub liczby mnogiej).

Kolejne ruchy i punkty zapisujcie w tabeli według poniższego wzoru. Następnie zróbcie zdjęcie planszy oraz przedstawcie tabelę z wynikami. Jeśli nie macie własnej planszy, zapraszam do sali 13.

Rozwiązania proszę przesłać na mój adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 31 października lub przynieść wydrukowane do sali 13. Nie zapomnijcie się podpisać!

 

Grażyna Zawadzka, opiekun Szkolnego Koła Scrabble

 

 

A

B

C

E

Numer

ruchu

Położone

litery

Powstałe słowo/słowa

Uzyskane punkty

1

PARAWAN

PARAWAN

68

2

 

 

 

3

 

 

 

4

 

 

 

5

 

 

 

6

 

 

 

7

 

 

 

 

Potem zapiszcie kolejne ruchy.

 

UWAGA! Blank zapiszcie w nawiasie.

 

UWAGA! Przy ruchu nr 1 wyłożono 7 płytek, więc w punktacji doliczono 50 punktów (18 + 50 = 68).

 

SUMA UZYSKANYCH PUNKTÓW WYNOSI:

 

68

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 9 marca, podczas dnia otwartego szkoły mieliśmy szansę zapoznać się z grami zręcznościowymi świata: grą NOVUSS i CARROM. Tajniki gier przedstawiła nam p. Svetlana Kunc.

Kilka zdań o grze

NOVUSS - łotewski sport narodowy

Nazywany Bilardem Marynarskim dla 2 albo 4 graczy.

Grę rozgrywa się na kwadratowym stole o boku ok. 100 cm,z łuzami w każdym z rogów i liniami oznaczonymi na powierzchni stołu, dzielącymi go na cztery pola. Celem gry jest umieszczenie wszystkich krążków swojego koloru w łuzach za pomocą krążka, pełniącego funkcję białej bili stosowanej w innych odmianach bilardu.

 

 

Kilka zdań o grze

CARROM – indyjski bilard

Carrom to gra bilardowa rozgrywana na kwadratowym stole, polegająca na wbijaniu drewnianych krążków do łuz, za pomocą strikera. Zawodnicy grają w pozycji siedzącej. Celem gry jest wbicie przez zawodnika wszystkich krążków swojego koloru zanim przeciwnik wbije swoje.

 

Zainteresowanych grami NOVUSS i CARROM zapraszamy po informacje do p. Magdaleny Włodarczyk.

 

 

Od września 2013 r. działa w naszej szkole Klub Gier Wszelakich, proponujący zdrową rozrywkę podczas różnych gier planszowych, karcianych i logicznych. Warto wspomnieć, że ta forma aktywności ma dodatkowy walor integracyjny.

Klub uczestniczy w programie „Scrabble w Szkole”. Organizujemy spotkania, turnieje szkolne, międzyszkolne i dzielnicowe. Wychodzimy w plener , np. podczas Festynu Azorskiego prowadzimy „Szkółkę dla najmłodszych”. Uczestniczymy też w turniejach zewnętrznych.