Dnia 20 marca wzięliśmy udział w spotkaniu z pisarką powieści dla młodzieży Ewą Rosolską. Autorka  serii książek „Tajemnica starego witraża”, opowiadając nam  intrygująco o bohaterach swoich powieści zachęciła nas, aby razem z nimi przeżyć historię życia,  pełną magii oraz niesamowitych przygód, a jednocześnie miło i ciekawie spędzić czas. Jak nas zapewniła jej powieści zainteresują z pewnością osoby, które lubią czytać książki związane z czarami i niewyjaśnionymi tajemnicami. „Tajemnica starego witraża” została napisana językiem zrozumiałym dla każdego nastolatka, czyta się ją lekko i szybko. Bo jak powiedziała pisarka : „Serię książek „Tajemnica starego witraża” napisałam z myślą o młodym czytelniku, który pomimo wieku, chce być traktowany poważnie. Tym kierowałam się pisząc dla bardzo wybrednego czytelnika. Polecam wszystkim tę serię i gwarantuję dobrą zabawę”.

a my, zapraszamy do lektury

:)

culture.pl

„Chwile z Sienkiewiczem”

W środę 25 stycznia mieliśmy okazję pogłębić naszą wiedzę o wybitnym polskim pisarzu Henryku Sienkiewiczu. Pod opieką p. J. Książek i o. Pio wzięliśmy udział w warsztatach zorganizowanych przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej ugruntowaliśmy wiadomości, usłyszeliśmy o nieznanych faktach z życia i twórczości tego wybitnego pisarza. Niezwykle interesujące okazały się informacje na temat miejsc, do których Sienkiewicz podróżował. Na zakończenie warsztatów mogliśmy się wykazać naszymi umiejętnościami wyszukiwania w księgozbiorze biblioteki książek na temat polskiego noblisty.

klasa Ia

jantosmalgorzata.blox.pl

Kto czyta książki, żyje podwójnie.

Umberto Eco

Wszystkich sympatyków i wiernych czytelników naszej biblioteki informuję, że do naszego księgozbioru dołączyły nowości wydawnicze minionego roku. Myślę, że każdy znajdzie coś co lubi : literaturę obyczajową, sensacyjną, fantastyczną, ale również literaturę, która przekaże wiele wartościowych wiadomości i ciekawostek z różnych dziedzin życia.

Mam nadzieję, że książki te wprawią Was w lepszy nastrój, przeniosą w inne miejsce i wszelkie błahostki dnia codziennego choć na chwilę odsuną w niepamięć. Zapraszam do KRAINY dostępnej tylko miłośnikom książki!!!!!!!

J.K.

Więcej informacji na temat polecanej literatury znajdziecie w gablocie informacyjnej biblioteki na I piętrze, w pobliżu sali nr 12.