W dniu 10 kwietnia odbył się etap szkolny  IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego, zaadresowanego do szkół uczestniczących w IV edycji projektu „SZKOŁA PRZYJAZNA UCZNIOM Z DYSLEKSJĄ”. W konkursie uczestniczyło 29 naszych uczniów z gimnazjum i XIV LO.

W etapie szkolnym na poziomie gimnazjum I miejsce zajął Michał Pietruski z kl 3b, zeszłoroczny zwycięzca etapu szkolnego i międzyszkolnego, kolejne miejsca: Paulina Sewioł z kl. 1c i Kamil Antosik z kl. 2b.  W liceum zwyciężył Kamil Piper, II miejsce zajęła Magdalena Mikuliszyn – uczniowie kl. I.

W etapie międzyszkolnym, który odbędzie się 26 kwietnia 2017 w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno – Społecznych i Szkoleń, reprezentować nas będą: Magdalena Mikuliszyn, Paulina Sewioł i Kamil Antosik.

Serdecznie gratulujemy, życzymy powodzenia i trzymamy mocno kciuki, aby dyktando nie było trudne !!!

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

22 kwietnia 2017r. w godz. 9.00 – 13.00

zapraszamy na kolejny

Dzień Otwartej Szkoły !!!

Będziecie mogli:

- wziąć udział w grze dydaktycznej „Wejdź do haremu…literackiego”,

- ujrzeć inne oblicze matematyki,

- odbyć wirtualną podróż po krajach niemieckojęzycznych,

- zrelaksować się poprzez arteterapię,

- nagrać w radiu szkolnym dżingiel do telefonu,

- poznać gry narodów świata: Novuss i Carrom

- zaplanować z doradcą zawodowym swoją przyszłość,

- utknąć w exitroom’ach i komnacie zmysłów

- posiąść umiejętność udzielania pierwszej pomocy

- a z naszym nadwornym ornitologiem, po obejrzeniu wystawy autorskich fotografii, przeszukać korony drzew w szkolnym parku – bo to Dzień Ziemi będzie!

XIV LO – liceum od spraw niemożliwych

- czeka w tym dniu

na gimnazjalistów i ich rodziców.

W dniu 6 kwietnia odbędzie się sesja naukowa „W trosce o człowieka” , III tydzień socjalny w Krakowie, w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Pracy Socjalnej PSSPS, w Akademii Ignatianum w Krakowie.

Uczniowie Naszej szkoły, wezmą udział w tym spektakularnym wydarzeniu naukowym.

XIV LO rozpoczęło współpracę z Akademią w styczniu 2017r, podpisując umowę partnerską.

Poczytaj  na temat klasy akademickiej w roku szkolnym 2017/2018

… i nie tylko, w zakładce REKRUTACJA: kliknij poniżej

W ostatnich tygodniach klasa 3A miała okazję zmierzyć się osobiście z problemami współczesnej cywilizacji, dotykającymi w znacznej mierze pokolenia młodych ludzi. Udział w warsztatach „Stereotypy, uprzedzenia i dyskryminacja”, pozwolił na konfrontację własnych spostrzeżeń z rzeczywistością, w oparciu o definicję tolerancji.

Zaś Światowy Dzień Zdrowia,  w dniu 22 marca, stał się okazją do dyskusji na tematy związane z problematyką depresji.