Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
...

XIV Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

23 września, w pierwszy dzień astronomicznej jesieni, Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze „5-ta Strona Świata” odwiedziło Niepołomice w trakcie odbywającej się w tym mieście cyklicznej imprezy – XII Pola Chwały – będącej pokazem i prezentacją grup rekonstrukcyjnych i wargamingowych. Oddziały wojskowe – począwszy od starożytnych Celtów i Rzymian, średniowiecznych Słowian, rycerzy, polskiej szlachty, żołnierzy napoleońskich, wojska polskie i alianckie z czasów II Wojny Światowej, aż po współczesnych komandosów. Pomimo zupełnie (późno) jesiennej aury wycieczka należała do bardzo udanych. Zdjecia zobaczyć można na http://www.facebook.com/ProfesorGodyn

W dniach 7 lipca do 16 lipca odbył się obóz 5 Strony Świata do Rimini we Włoszech. Oprócz wylegiwania się na plaży i korzystania z uroków tego wypoczynkowego miasteczka byliśmy w romantycznej Wenecji, zakupy robiliśmy w pobliskiej Republice San Marino i odwiedziliśmy „Caput Mundi” (stolicę Świata) – Rzym.

  

  

Zobacz więcej zdjęć w GALERII:

http://www.xiv-lo.krakow.pl/index.php/galeria/oboz-letni-we-wloszech-2017r/oboz-letni-we-wloszech-2017r-12-1594

 

 

W dniu 8 kwietnia odbyła się wycieczka miłośników Klubu 5 Strony Świata do Dolinek Podkrakowskich: Będkowskiej, kawałka Kobylańskiej i muśnięcia Bolechowickiej. Pogoda wyjątkowa udana, uczestnicy i opiekunowie podobnie. Wycieczka wymagała nieco kondycji, ale widoki i atmosfera doskonale zrekompensowały trudy.

 

Do obejrzenia film z wycieczki https://www.facebook.com/ProfesorGodyn/videos/1466723993361096/